Motostodoła – Steel Roses MC klub motocyklowy Kielce
No Data

Bezpieczne mieszkanie singla, czyli jak ochronić swoje mienie

Bezpieczne mieszkanie singla, czyli jak ochronić swoje mienie

Post by relatedRelated post

Single sporą część dnia spędzają poza domem. Idąc do pracy czy na imprezę ze znajomymi, pozostawiają swoje mieszkanie puste. Statystyki policyjne z roku na rok wskazują na mniejszą liczbę włamań, nadal jednak odsetek przestępstw jest duży. Częsta nieobecność właścicieli mieszkania jest pokusą dla włamywaczy, którzy zanim zdecydują się na skok, starają się zgromadzić jak najwięcej informacji na temat mieszkania i jego domowników. Sprawdzają, jakie są w mieszkaniu drzwi i zamki lub czy jest alarm. Następnie, starają się dowiedzieć jak najwięcej o domownikach i otoczeniu. W tym celu sprawdzają, czy w mieszkaniu jest pies, czy sąsiedzi interesują się obcymi, o której godzinie domownicy wychodzą i wracają. Często dzwonią domofonem i obserwują, czy wieczorem pali się światło. Zatem co robić, by skutecznie zniechęcić złodzieja i ochronić swoje mienie przed kradzieżą?

1. Nie od dziś wiadomo, że pies jest świetnym strażnikiem domowym. W przypadku obrony mieszkania w mieście, wcale nie musi być to pitbulterier czy rottweiler. Pies, nawet ten niegroźny, słysząc kogoś przed drzwiami czy za oknem, zareaguje szczekaniem, co będzie sporą przeszkodą dla dalszych działań włamywaczy.

2. Zostawienie włączonego radia podczas naszej dłuższej nieobecności to kolejny dobry sposób na zniechęcenie włamywaczy. Muzyka w mieszkaniu jest znakiem, że ktoś w nim jest, a jak już wspominaliśmy, włamywacze najczęściej atakują podczas nieobecności domowników.

3. Zostawiaj włączone światło. Wystarczy, że w jednym z pokoi zostawisz zapaloną lampkę. Ważne jest jednak, by zaświecać ją codziennie w innych pomieszczeniach. Lamka świecąca się każdego dnia w tych samych godzinach, w jednym miejscu, jest sygnałem dla złodzieja, że domownik chce go przechytrzyć.

4. Mieszkając na parterze, podczas swojej nieobecności nie zostawiaj uchylonego okna, gdyż jest to największe ułatwienie dla włamywaczy, którzy jako „drogę wejścia” najczęściej wybierają właśnie okna. W temacie okien możesz również zainwestować w rolety lub okna antywłamaniowe.

5. Dobrym rozwiązaniem jest również ubezpieczenie mieszkaniowe, a dokładniej ubezpieczenie wyposażenia, gdyż ochroni ono nasze najbardziej cenne przedmioty w tym sprzęty komputerowe, fotograficzne, AGD czy biżuterię. Ponadto ubezpieczenie mieszkaniowe ochroni ruchomości znajdujące się w naszej piwnicy, która jest częstym celem złodziei.

Każdy z nas posiada w swoim mieszkaniu wartościowe przedmioty, dlatego też warto jest je zabezpieczyć, by nie musieć przypominać sobie starego, mądrego przysłowia: „Mądry Polak po szkodzie”.

Ciekawe wpisy na temat motoryzacji i transportu:

Bezpieczne mieszkanie singla, czyli jak ochronić swoje mienie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About