Motostodoła – Steel Roses MC klub motocyklowy Kielce
No Data

Jak ponownie uruchomić samochód gdy brakło nam paliwa

Jak ponownie uruchomić samochód gdy brakło nam paliwa

Post by relatedRelated post

motoryzacja (15)Wyczerpanie się paliwa w trasie to wyjątkowo przykre przeżycie. Dlatego warto zadbać o to, żeby zawsze posiadać odpowiedni zapas gdy wybieramy się gdzieś daleko. Warto też wozić ze sobą kilka litrów paliwa w małym kanisterku, który może uratować nam skórę i pozwolić dojechać do najbliższej stacji. Dzisiejsza motoryzacja pozwala nam wybrnąć z różnych opresji, ale na brak paliwa nikt jeszcze nie zalazł sposobu.

Gdy uzupełnimy paliwo, nie przestraszmy się gdy nasz silnik od razu nie podejmie pracy. W aucie benzynowym z wtryskiem wystarczy kilka razy przekręcić kluczyk na zapłon, a elektryczna pompa paliwa powinna sama sobie poradzić. Jeśli mamy gaźnik czeka nas niestety długie kręcenie rozrusznikiem, aby mechaniczna pompka zassała paliwo z baku. Jeśli mamy słaby akumulator może nam braknąć prądu.

Dużo gorzej przedstawia się sprawa w silnikach diesla. Jeśli pompa wtryskowa zassie powietrze, prawdopodobnie nie uruchomimy już silnika. Będzie potrzebne przeprowadzenie specjalnej procedury odpowietrzania układu paliwowego w warsztacie, po uprzednim odholowaniu auta. Dlatego lepiej nigdy nie doprowadzić do sytuacji gdy braknie nam paliwa jeśli jeździmy dieslem.

Ciekawe wpisy na temat motoryzacji i transportu:

Jak ponownie uruchomić samochód gdy brakło nam paliwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About