Motostodoła – Steel Roses MC klub motocyklowy Kielce
No Data

Nowoczesne lodówki

Nowoczesne lodówki

Post by relatedRelated post

W naszych domach mamy bardzo dużo sprzętu RTV, AGD, HIFi i wiele innych. Jedne są nam bardziej potrzebne, inne mniej, a znalazłyby się też takie, z których prawie w ogóle nie korzystamy. Lodówka natomiast należy do grupy sprzętów niezbędnych. Bo nawet jeżeli nie jesteśmy mistrzami kuchni i nie gotujemy na co dzień obiadów, to jest nam potrzebna, bo służy do chłodzenia np. podstawowych produktów spożywczych i napojów.
Funkcja lodówki jest oczywista – dzięki obniżonej temperaturze pozwala przez dłuższy czas zachować świeżość produktów, w niej przechowywanych. Ale już od dawna producenci lodówek nie ograniczają się tylko do funkcji chłodzenia i wymyślają coraz to nowsze, ciekawsze i oryginalne rozwiązania, które dotyczą zarówno formy jak i funkcji tego sprzętu.

W dzisiejszych czasach nowoczesna lodówka charakteryzuje się przede wszystkich najwyższą klasą energetyczną (A, A+,A++ lub nawet A+++). W przypadku lodówek jest to szczególnie ważne, ponieważ działają one 24 godziny na dobę i nie mamy możliwości ciągłego wyłączania i uruchamiania ich. Druga czołowa cecha to łatwość i wygoda użytkowania. Niektóre lodówki posiadają „system automatycznego rozmrażania” chłodziarki i zamrażarki, dzięki czemu bez najmniejszego wysiłku utrzymamy je w czystości. Inną funkcją nowoczesnych lodówek jest system NO FROST, który zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach lodówki czy zamrażarki. Dzięki temu w ogóle możemy zapomnieć o obowiązku okresowego rozmrażania.

Dzisiejsze lodówki, posiadają wiele funkcji, o nazwach które bardzo często są dla nas niezrozumiałe:
MultiAirFlow – pozwala zachować równomierną temperaturę w lodówce, w momencie otwierania drzwi, gdy napływa do wnętrza ciepłe powietrze, system ten szybko wyrównuje temperaturę;
ChillerSafe – specjalna strefa w lodówce, gdzie temperatura waha się między -2oC a 3oC, do przechowywania, szczególnie wrażliwych na zepsucie się, produktów;

AntiBacteria – specjalna powłoka zapobiegająca namnażaniu się bakterii w lodówce

Wakacje – program, który ustawia się w momencie wyjazdu, gdy lodówka przestaje być intensywnie użytkowana, pozwala na oszczędność energii w tym czasie;

Fresh Zone – tzw. komora zero, służy do przechowywania świeżego mięsa i ryb;

Super Frost – funkcja z której korzysta się, gdy wkładamy do zamrażarki dużo świeżej żywności, obniża temperaturę do odpowiedniego poziomu, aby w krótkim czasie zamrozić produkty;

Wnętrza są przemyślane – regulowana wysokość półek, pojemne szuflady, dodatkowe profilowane uchwyty na butelki, pojemniki na jajka, sery czy masło – to wszystko ma być dla nas ułatwieniem.

Producenci zaskakują nas również innymi udogodnieniami takimi jak barek, który pozwala na wyjmowanie napojów, bez otwierania drzwi lodówki. Poza tym bardzo praktyczne, szczególnie w upalne lato lub podczas imprezy, są automatyczne kostkarki do lodu, gdzie dodatkowo można wybrać lód w kostkach lub lód kruszony. Lodówki podłączone do wody, wyposażone w specjalne filtry, mają dozowniki, dzięki którym w każdej chwili możemy napić się czystej, schłodzonej wody. Dodatkowo lodówki posiadają możliwość elektronicznego sterowania temperaturą, wyświetlacze LED, system alarmujący o otwartych drzwiczkach, a wnętrza są elegancko wyposażone w szklane półki i chromowane listwy.

Oczywiście nowoczesna lodówka charakteryzuje się nowoczesnym designem. Zarówno małe lodówki, jak i większe typu side by side, charakteryzują się ciekawym wzornictwem. Mają ostre kształty lub zaokrąglone, uchwyty są niewidoczne lub ze stali nierdzewnej. Lodówka może być już nie tylko biała czy stalowa, ale właściwie w prawie wszystkich kolorach tęczy. Na drzwiach lodówki można zrobić kolorowe nadruki zdjęć czy obrazów. Możliwości są dziś nieograniczone. A miłośnikom słuchania muzyki lub oglądania TV w kuchni proponujemy lodówkę z wbudowanym radiem lub telewizorem, do którego można podłączyć DVD, VHS lub kablówkę.
Na pewno każdy znajdzie dla siebie taką lodówkę, która będzie spełniać jego oczekiwania, zarówno ze względu na funkcje jak i wzornictwo.

Ciekawe wpisy na temat motoryzacji i transportu:

Nowoczesne lodówki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About