Motostodoła – Steel Roses MC klub motocyklowy Kielce
No Data

Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie

Post by relatedRelated post

Aż trudno sobie wyobrazić, że bez nowoczesnych technologii i wspaniałych wielkich maszyn mogły powstać tak wspaniałe budowle. A jednak, powstawały i przetrwały one do dzisiaj. Piramidy w Gizie- bo o nich mowa, to jedne z najwspanialszych budowli starożytnych. Jedne z tych obiektów, które turystyka kocha i szeroko promuje.

Czy współczesna turystyka docenia je tak samo, jak ta sprzed tysięcy lat? Oczywiście, że tak. Kwestia jednak jest w tym, że charakter odwiedzania tych budowli jest nieco inny. Starożytni Egipcjanie podróżowali przez swój kraj, aby oglądając piramidy, oddać cześć pochowanym władcom, a także bóstwo, których faraonowie mieli być przedstawicielami. Dzisiaj turyści nie mają takich pobudek. To, co ich przyciąga, to potrzeba kulturowa i estetyczna. Chcą oni na własne oczy zobaczyć dzieło budowlane i w zadumie oddać hołd tym, którzy płacąc własną krwią, je tworzyli.

Piramidy sprawiają, że turystyka w Egipcie jest bardzo skoncentrowana. Warto jednak pamiętać także o centrum Kairu, na przedmieściach którego piramidy się znajdują.

Ciekawe wpisy na temat motoryzacji i transportu:

Piramidy w Gizie
1 vote, 9.00 avg. rating (129% score)
About