Motostodoła – Steel Roses MC klub motocyklowy Kielce
No Data

Prusinowice meble używane

Prusinowice meble używane

Post by relatedRelated post

Cegła pełna

Spośród wielu przeróżnych rodzajów ceramiki budowlanej, możemy zdecydowanie wyróżnić cegłę pełną. Jest ona wyrobem tradycyjnym, produkowanym z glin ilastych, morenowych, wstęgowych, łupków, mułków oraz lessów. Materiałami pomocniczymi są natomiast piasek kwarcowy i złom suszarniowy. Wszystkie surowce poddawane są rozdrobnieniu i wymieszaniu z wodą, tak powstała gładka masa, zostaje następnie odpowiednio uformowana.

Na tym etapie otrzymuje się surowe wyroby, fachowo określane jako surówka, a kolejnym krokiem w procesie produkcyjnym jest ich suszenie i wypalanie . Ten rodzaj cegły znajduje zastosowanie przy budowie ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych, ścian podziemnych, przewodów kominowych, sklepień, ze względu na bardzo wysoki współczynnik termiczny zaleca się ją również do uzupełnień w wieńcach oraz wypustach.

Cegła dziurawka

Innym rodzajem cegły jest dziurawka, charakteryzuje się ona występowaniem otworów przelotowych o kształcie prostokątnym, owalnym lub okrągłym biegnącymi wzdłuż główki lub wozówki. W związku z tym dziurawki dzielą się na główkowe i wozówkowe.

Warto wspomnieć że najmniejsza powierzchnia prostopadłościanu cegły nazywana jest główką, wąska i długa powierzchnia to wozówka, a największa powierzchnia to podstawa.

Ze względu na pustki powietrzne dziurawka ma dobre właściwości izolacyjne, a co za tym idzie znakomicie nadaje się do budowy ścian, ścianek działowych oraz stropów.

Cegielnia Prusinowice

Wypalona cegła jest najstarszym i najtrwalszym materiałem budowlanym, towarzyszyła człowiekowi od wieków, pozwalając na wznoszenie najbardziej wymyślnych konstrukcji.

Oczywiście techniki budowlane zmieniały się, tak jak zmieniał się poziom wiedzy z zakresu budownictwa, jednak cegła pozostała podstawowym elementem konstrukcyjnym, stając się synonimem trwałości i elegancji .

Ciekawe wpisy na temat motoryzacji i transportu:

Prusinowice meble używane
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)
About