Motostodoła – Steel Roses MC klub motocyklowy Kielce
No Data

Sposoby na tani remont

Sposoby na tani remont

Post by relatedRelated post

Łącząc chęci zaoszczędzenia z odrobiną strategicznego myślenia w kwestii designu, wyboru materiałów i planowania remontu, nietrudno jest zorganizować nieco tańszy remont bez znaczących wyrzeczeń.

Nie decyduj się na gwałtowne zmiany w kuchni czy w toalecie

Jeśli nie musisz, nie zmieniaj lokalizacji kuchennego zlewu czy toalety. Jeśli wymarzona wizja Twojej łazienki wymaga jednak przestawienia toalety, zadbaj w tym samym czasie o ulepszenie rur. Jeśli nie jest to jednak konieczne, aby uniknąć dodatkowych, często wysokich kosztów, pozostaw zlew i toaletę tam, gdzie są.

Negocjuj cenę

W kwestii zakupu płytek czy paneli, przy zakupie większej ich liczby w jednym sklepie, spróbuj negocjować cenę ze sprzedawcą. Ten, dbając o renomę swojego sklepu, w większości przypadków wyraża zgodę. Często tańsze od nowych płytek mogą być pozostałości, które zawierają drobne uszkodzenia. Zdarza się, że kilka uszkodzonych płytek w opakowaniu ma znaczący wpływ na cenę.

Oszczędzaj na architektach

W zależności od skali Twojego planu remontowego, spróbuj ograniczyć pomoc architekta, która wymagałaby wielu spotkań, wizyt i wielu poprawek projektów. Ta kosztowna pomoc może być zastąpiona całkowicie bezpłatnymi planerami internetowymi, które w zależności od wielkości i kształtu pomieszczenia dopasowują wstępny układ płytek oraz mebli.

Przemyśl zmiany na długo przed planowanym rozpoczęciem remontu

„Przed planowanym rozpoczęciem remontu” nie oznacza niedługo przed pojawieniem się w Twoim domu ekipy remontowej. I nie oznacza również wieloletnich planów zmian. Wystarczy na około pół roku/rok przed remontem zorientować się w cenach materiałów oraz fachowców, aby znaleźć najlepsze materiały i fachową pomoc w najbardziej korzystnej cenie.

 

Ciekawe wpisy na temat motoryzacji i transportu:

Sposoby na tani remont
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About